NAŠE NÁSTROJE

Nighthawk Junior

24.12.2011

Nighthawk Junior

 

 

Nástoj byl postaven pro mladého, nicméně talentovaného kytaristu. S ohledem na omezený rozpočet bylo potřeba najít řešení, umožňující na zakázku postavit kvalitní kytaru, jednoduché konstrukce, kterou by bylo možno dále vylepšovat např.výměnou levného hardvare za značkový.

Jako materiál těla byla zvolena tuzemská olše, na krk pak evropský javor s palisandrovým hmatníkem. Tato kombinace materiálů jistě zaručuje slušnou odezvu ve středovém frevenčním pásmu s příměsí vyšších harmonických kmitočtů, tak důležitých pro dobrý zvuk elektrické kytary.

Konstrukce kytary využívá osvědčeného šroubového spojení krku s tělem. Krk je zde ovšem zapuštěn až pod „Bass“ snímač, což umožňuje absenci známé „patky“, znesnadňující přístup levé ruky do nejvyšších poloh hmatníku. Vlastní šrouby (5 ks) jsou s metrickým závitem ústícím do závrtných matic krku. Také celková plocha tohoto usazení je nepoměrně větší a spoj je přesně slícován, což výborně napomáhá přenosu energie kmitajících strun do celého nástroje, jako by byl z jednoho kusu.

Snímání zajišťují dva Humbuckery ze „šuplíku“ a uprostřed je kvalitní Lace sensor, mechanika je korejského původu, nultý pražec je ručně vyroben z hovězí kosti. Ovládání: 1x volume, 2x tone, pětipolohový přepínač.

Kytara je lakována do „Tobaco Sunburstu“ kvalitním polyuretanovým lakem a leštěna do vysokého lesku.

 

tyr tyr tyr tyr tyr tyr 

 

zpět